Facebook Business Manager Nedir? Ne İşe Yarar?

Facebook Business Manager, facebook grubunun içinde bulunan facebook, instagram kanallarını kullanarak, hedef kitlemizdeki kullanıcının karşısına çıkardığımız reklamları göstermemizi sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar, doğru hedef kitleye reklamı göstermektir. Facebook Business Manager bize detaylı bir şekilde hedefleme yapmamıza olanak sağlamaktadır. 

Öncelikli olarak Facebook Business Manager Nedir? Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını yanıtladık. 

Yazımızda baştan sonra Facebook Business Manager hesabı nasıl kurulur? Facebook Business Manager hesabında olmazsa olmaz bağlantılar nelerdir? gibi soruların cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız.

Facebook Business Manager Nasıl Kurulur? 

Facebook Business Manager kurulabilmesi için bir facebook hesabının açılması gerekmektedir. Bunu www.facebook.com aracılığı ile açabilirsiniz.

Facebook Business Manager sitesine girdikten sonra Sağ üstte bulunan hesap oluştur kısmından hesap oluşturuyoruz daha sonra business manager’a giriş yapmış oluyoruz. 

Business Manager Sayfası

Facebook sayfası olmadan maalesef business manager’da reklam veremiyoruz. Muhakkak profilinizden bir facebook sayfası açılması gerekiyor. Business manager’da işletme ayarları kısmında sayfalara tıkladıktan sonra ekle butonuna tıklıyoruz. Bir sayfa ekleme kısmından oluşturduğumuz sayfayı ekliyoruz. Sayfa oluşturmadıysak yeni bir sayfa oluşturmaya tıklayıp sayfa ekliyoruz. 

Unutmayalım, muhakkak bir facebook sayfamız olmalı yoksa reklam açamayız. Burada önemli olan konu sayfayı açtıktan sonra sayfayı doldurmalıyız. Postlarla marka bilgileri ile ve sayfamızı en az 20-30 kişi takip etmesi gerekiyor. Bu koşulları sağlamazsak reklam verdiğimizde sayfamız muhakkak kapanacaktır facebook bot olarak algılayacaktır ve çok uzun süre facebook sayfası üzerinden reklam verilmeye izin verilmeyecektir.

Facebook Sayfasına Instagram Hesabını Bağlama

Eğer instagram üzerinden reklam açmak istiyorsak facebook sayfasında instagramı bağlamamız çok önemlidir. Bu bağlantıyı yapmazsak instagramda reklam açamayız. www.facebook.com adresinden facebook sayfamıza geliyoruz. Buradan Ayarlara tıkladıktan sonra instagrama tıklıyoruz. Hesap bağla butonuna tıkladıktan sonra instagram kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra hesabı bağlıyoruz ve business managera bu durum otomatik yansımaktadır.

Business Manager’da Reklam Hesabı Açmak

Business Manager’da işletme ayarlarına geldikten sonra reklam hesapları alanına tıklıyoruz. Bu alandan yeni bir reklam hesabı oluşturun kısmından reklam hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Piksel Oluşturmak

Piksel, web sitenize gelen kullanıcıları izleyen ve daha sonra reklamlarda kullanmanızı sağlayan bir kod parçacığıdır. Bu kodu web sitenize yerleştirdikten sonra kullanabilirsiniz. Piksel sayesinde sayfa görüntüleyen kullanıcıları, sepete ekleyen kullanıcılar, checkout kısmına gelen ve satın alan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. Ayrıca web sitesine gelen kullanıcıları da hedefleyebilirsiniz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teklif Alın