Instagram AR Reklam Ajansı

AR Nedir?

Artırılmış Gerçeklik diğer adıyla Augmented Reality terimi genel hatları ile özetleyecek olursak; gerçek fiziksel dünyaya ait görüntülerin, çeşitli şekilde bilgisayar kaynaklı ve sanal unsurlar; Grafik, video, 3D model, ses ve daha pek çok içeriğin birleştirilmesi sonucuyla oluşturulan, çevredeki farklılıkları önceden görerek belirlenmiş yazılım sınırları çerçevesinde gerçek zamanlı etkileşim gösteren bir çeşit deneyim türü olarak isimlendirilir. 

 

Bu türlerde AR reklamlarına örnek verecek olursak; Instagram Akışında, Facebook Akışında ve Instagram Stories’de mobil reklamlara sürükleyici içerikler ile benzersiz deneyimler oluşturabilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik (AR) kamera efektleri eklenmesi ile yapılan kampanyanızın performansını önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz. İnsanları ürünlerinizi sanal olarak denemeye teşvik ederek onları markanızla etkileşimde bulunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

AR Reklamlar, gücünü 3 özellikten alır.
  1. Dijital kullanım: Sanal içerik özelliği ile dijitalin olduğu her alanda rahatlıkla kullanılabilir.
  2. Teknolojik kolaylık: Tek bir tuşla binlerce içerik efektine erişim kolaylığı sağlar.
  3. Gerçek kullanıcı: Kullanıcı sanal ortamda gerçek anlamda ürün deneyimi yapmış gibi hisseder.

AR Reklam Ajansı Nedir?

Reklam ajansı müşterileri için, reklam içerikleri oluşturma, planlama ve yönetimine odaklanan ve bazen promosyonun farklı türleriyle de çalışmalar gerçekleştiren hizmet bazlı bir işletme türüdür.

 

AR reklam ajansına değinecek olursak; artırılmış gerçeklik kamera efektleri ve içeriklerini kullanarak reklam süreçlerini daha efektif ve trendlere uyumlu olacak şekilde oluşturmanıza yardımcı olacak hizmeti sağlar. Bu kolaylık sayesinde kullanıcının markanızın ile olan etkileşimi daha hızlı olacaktır.

AR Instagram Reklamı Nedir?

Instagram reklamı ya da reklamcılığı, reklam veren kişilerin geniş hedef kitlelere ulaşmasını amaçlayan dijital bir reklam aracı olarak tanımlanır. Instagram reklamcılığı ile geniş kitlelere kısa bir zamanda kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.  Bu bağlamda Instagram en fazla reklamın verildiği sosyal medya platformudur. 

 

Artırılmış Gerçeklik ile beraber Instagram Reklamlarınız farklı bir boyut kazanıyor. Kullanılan bu yöntemle beraber kullanıcı AR efektleri ile Instagram içerikleri hem akışta hem de hikayelerde kullanılabilen etkileyici bir artırılmış  gerçeklik reklam deneyimi sunarak AR reklamlarının açık bir şekilde test edilmesine olanak tanır. 

Sık Sorulan Sorular

Instagram Akışında, Facebook Akışında ve Instagram Stories’de mobil reklamlara sürükleyici içerikler ile benzersiz deneyimler oluşturabilirsiniz.

Artırılmış gerçeklik kamera efektleri ve içeriklerini kullanarak reklam süreçlerini daha efektif ve trendlere uyumlu olacak şekilde oluşturmaya yardımcı olacak hizmeti sağlarız.

 AR ile beraber Instagram Reklamları farklı bir boyuta  ulaşıyor. Kullanılan bu yöntemle beraber kullanıcı AR efektleri ile Instagram içerikleri hem akışta hem de hikayelerde kullanılabilen etkileyici bir artırılmış gerçeklik reklam deneyimi sunarak AR reklamlarının açık bir şekilde test edilmesine olanak tanıyacak.