LinkedIn Reklam Ajansı

LinkedIn Modelleri ve Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından LinkedIn, işletmelerle kurduğu bağ ile ciddi müşteri potansiyeline sahip, bu potansiyeli LinkedIn de reklam vererek değerlendirebilirsiniz. Bu özelliklikle B2B(İşletmeden İşletmeye İş Modeli) işletmeler için büyük bir fırsat anlamına geliyor. İşletmelere, genel müdür veya müdür gibi yetkili kişilere ulaşmak için LinkedIn reklamlarını kullanmak son derece kârlı olabilir.

1-Metin Reklamları

Linkedin’de hem akış hem şirket hem de profil sayfalarının üst bölümünde ve yan bölümünde çıkmaktadır.Genelde sayfa başına 4 tane olurlar. Hedef kitleniz, ana sayfasını kontrol ederken reklamınız dikkat çekecektir.

2-Dönen Reklamlar

Dönen reklamlar, farklı hizmetleri tek bir alanda tanıtmak için kullanılıyor.Dönen görseller sayesinde hikayeleriniz kitlenizi hem masaüstü hem de mobil cihazlarda markanıza katılmaya teşvik eder.

3-Banner Reklamları

Banner reklamlarında görsel oldukça önem kazanıyor. En iyi banner reklamlar ilgi çekici, iyi zamanlanmış ve kişiselleştirilmiş olanlardır.

4-Sponsorlu İçerik

Hedef kitlenizin içinde bulunan kullanıcılara reklamınız LinkedIn akışı üzerinde normal bir gönderi gibi gösterilir. Eğer ilgi çekici bir görsel ve metin kullanıyorsanız oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

5-Sponsorlu Inmail

Linkedin sponsorlu InMail, reklam verenlere linkedin kullanıcılarına e-mail ile ulaşma imkanı veren bir uygulamadır. Bu sayede ulaşmak istediğiniz hedef kitleye nokta atışı yapabilirsiniz.

Reklam kampanyası nasıl oluşturulur?

Amacınızı Belirleyin: Amacınızı belirleyin. Örneğin şirketinizin marka bilinirliğini mi artıracaksınız yoksa yeni açtığınız web sitenizin reklamını mı yapacaksınız?

Hedef Kitlenizi Belirleyin: Linkedin reklamları diğer sosyal medya mecralarında paylaşılan reklamlardan daha maliyetlidir. Bu yüzden doğru hedef kitle seçmek oldukça önemli.

Bilgilerinizi Eksiksiz Doldurun!: Öncelik bir hesabınız yoksa, hesap açmak seçeneğine tıklayıp hesabınızı oluşturabilirsiniz.Daha sonra “Kampanyalar/Reklamlar” kısımlarını da eksiksiz bir şekilde amaçlarınıza ve hedef kitlenize uygun bir şekilde doldurduğunuzda reklamınızı paylaşılmaya hazır demektir.