Facebook Business Manager ile Instagram’da Reklam Verme

İşletmeniz için oluşturduğunuz reklam kampanyalarınızı Business Manager panelinden yönetirken, Instagram hesaplarınızı da entegre edebilirsiniz. Peki, entegreyi gerçekleştirdiğimizde ne olur? Reklamlarınız için uygun hedef kitlelerine Instagram platformundan da ulaşabilirsiniz. Yani, Facebook’ta verdiğiniz reklam kampanyalarına uygun içeriklerinizi, platform içerisinde organik takipçilerinizi oluştururken, hedeflerinize yönelik verimli sonuçlar alabilirsiniz.   Business Manager sistemi içerisinde, Instagram hesabını entegre ettiğiniz zaman, Facebook işletmelerinin yönetildiği gibi kampanyalarınızı düzenleyebilir ve hedef kitlenize yönelik analizler gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl başarılı reklam verilir? 

 Business Manager içerisinden işletmenize uygun reklam yapılarını seçtikten sonra, ürünlerinize ve hizmetlerinize yönelik reklam verilebilmektedir. Bu sayede Instagram’ın özelliklerinden olan Akış ve Hikayeler bölümünden reklamlarınızı, dilediğiniz gibi çıkartılabilmektedir.

Belirlediğiniz hedef kitleye yönelik dijital pazarlama taktiği ile, reklamlarınızı Instagram üzerinden büyük kitlelere kitap etmesini sağlayabilir, daha fazla olumlu dönüş alabilirsiniz. Bildiğimiz gibi en çok tercih edilen sosyal medya Araçlarından biri olan Instagram’ı, Facebook Business Manager sistemine entegre edebilir, reklamlarınızın görünürlüğü ve bilinirliğinde yüksek artışlar sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, başarılı reklam kampanyaları oluşturabilmek amacıyla, Facebook Piksel kodlarını unutmamamız gerekir. Facebook içerisinde oluşturduğunuz piksel kodları sayesinde, Instagram’da benzer hedef kitlelerine ulaşabilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Facebook’ta olduğu gibi Instagram platformunda içeriğin kaliteli olması çok önemlidir. Yani, 1 ile 10 arasında bir puanlama sistemi düşündüğümüzde, işletmeniz için oluşturduğunuz reklamın, içerikle uyuşması gerekmektedir. Bu sayede oluşturduğunuz kampanyalarda yüksek puanı yakaladığınızda, reklamların maliyet düşürerek performansınızı da arttırabilirsiniz.

Reklam Görselleri:

Oluşturduğumuz reklamlarda maliyeti düşürebilmemiz için en önemli etkenlerden birisi oluşturulan görsellerdir. Hedef kitlenin dikkatini çekebilmek ve yüksek trafik alabilmek amacıyla oluşturduğumuz reklamın görsel ile bağlantılı olması gerekmektedir.

Reklam Metinleri ve Açıklamalar:

Bu noktada oluşturduğumuz reklamın, içeriği destekler nitelikte olabilmesi için mutlaka reklam metinleri ve işletmemiz hakkında açıklamalara yer verilmelidir. Hedef kitlenizi harekete geçirmek için işletmenizi destekler nitelikte metinler hazırlamaya, önemli anahtar kelimelere yer vermeyi mutlaka unutmayın. Bu sayede reklam alaka puanını daha kolay yükseltebilirken, hedef kitleye yönelik içerikler hazırlanabilir.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teklif Alın