BACKLİNK NEDİR? NASIL ALINIR?

Backlink, bir internet sitesi, başka bir internet sitesine link vermesidir. Bir internet sitesindeki özgün içerikteki bir metinde geçen linkte sizin internet sitenizin linkinin olması ile siteniz tıklama alması trafiğinizi arttıracak SEO açısından rakiplerinizi önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bunu bir örümcek ağı gibi düşünürsek sitenizin trafiği oldukça arttıracaktır. Google backlink sayesinde internet sitenizin google’da değeri yükselecektir. İnternet sitenizi kaliteli sitelere backlink verirseniz sitenizin google’da yükselme oranı artacaktır.

Backlink Alırken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Backlink almak oldukça önemlidir. Sitenizi faydadan çok zarara uğratabilir. Bu konuda araştırma yapmalı o şekilde backlink almalısınız.

Backlink alınan siteler güvenilir ve kaliteli olmaldır. Bunu Semrush, Ahrefs gibi toollardan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kontrollerini sağladıktan ve sitenin güvenli, page rank’i yüksek sitelerden backlink alabilirsiniz.

Doğal Backlink Nasıl Alınır?

-Kendi sitenizden benzer sitelerle iletişime geçip backlink alabilirsiniz. Ya da karşılıklı backlink alışverişi yapabilirsiniz.

-Yazdığınız içerik üzerinden backlink almak için

– Sitelere yorum yazabilirsiniz.

– Forum sitelerinde insanlara yardımcı olup web sitenize yönlendirme sağlayabilirsiniz.

Ücretli Backlink Satın Almak

Para ile backlink satın almak risklidir. Birçok site, backlink hizmeti satın almaktadır. Planlı ve doğru alınan bu hizmetler sitenizin trafiğini hızlıca arttırabilir. Backlink satın al anahtar kelimesiyle araştırmadığınız bir yerden backlink satın alırsanız tam tersi etki yaratıp sitenize saldırılar gerçekleştirilebilinir. Siteniz kapanma noktasına gelebilir. İyi araştırılması ile birlikte backlin satın alımı yapabilirsiniz lakin bizim önerimiz bu işi doğal yollardan yapmaktır.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Alın