İşletmeler Sosyal Medya Gücünden Nasıl Faydalanır?

İşletmeler ve markalar, yıllardır belirli bir sistem içerisinde dijital pazarlama için sosyal medyadan faydalanmaktadır. Dünya üzerinde neredeyse herkesin sosyal medya kullanıcısı var. Kullanıcıların %50’si günlük olarak sosyal medya hesaplarını kontrol ediyorlar. Günümüzde şirketlerin çoğu sosyal medyayı ürünlerini veya ürünlerine ait kampanyaları kullanıcılarla buluşturmak için kullanıyor.

Sosyal Medya kullanımı küçük işletmeler için hem zor hem bir zorunluluk hem de zorlayıcı bir platform. Küçük işletmeler genellikle daha büyük şirketlerle rekabet etmekten çekiniyor ancak bazı yönlerden küçük işletmeler sosyal medya ile daha iyi sonuçlar elde edebilirler.

Küçük işletmeler için zamanı doğru kullanmak ve doğru sosyal medya mecrası, aracı seçmek oldukça önemlidir. İşletmeniz için sosyal medyayı nasıl kullanılması gerektiğini öğrendikten sonra hangi sosyal ağlar sizin için uygun kolayca seçebilirsiniz. Küçük işletmelerin potansiyel müşterilerini bulmaları önemlidir. Sosyal medya mecraları var olan müşterileriniz ile iletişim içerisinde kalmanızı, yeni müşteriler bulmanıza sağlayacaktır.

Sosyal Medyanın Gücünden Nasıl Yararlanabiliriz?

*Sosyal Medya sayesinde güncel akışı olduğundan her an neler olup bitiyor anında öğrenebiliyoruz. Bir etkinliğe katılmak istiyorsanız, bir markanın indirimlerini görmek istiyorsanız her bilgi parmaklarınızın ucunda.

*Kendi işinizi kuruyorsanız, sosyal medya müşterilerinizle iletişime geçmenizi çok kolaylaştırıyor. Yüksek fiyatlı reklamlar vererek, televizyonda, radyoda veya gazetede harcayacağınız paranın çok daha azıyla kitlenize ulaşabilirsiniz. Özellikle de markalar için reklam olanakları oldukça geniştir. Reklamınızı düşük bir bütçe ile yayınladığınız reklamlarınızı milyonlarca kişiye ulaştırma imkanı buluyorsunuz.

*Hedef kitlenizi iyi seçebileceğiniz ve onlara kolay ulaşabileceğiniz platformdur. Kimlere hitap ediyoruz, hedef kitlemiz kimler, neleri görmekten hoşlanırlar gibi soruların cevabını bulmamıza yarayan bir platformdur. Ayrıca paylaştığımız postu dünyanın diğer ucundan görmelerini sağlayan bir mecradır. Kısaca kendi marka bilinirliğini istediğin herkese yayınlayabileceğin bir yerdir.

*Görsele daha fazla yer vermek gereklidir. Günümüzde en çok görseller ilgi çekiyor. İnsanlar sosyal ağlarda vakit geçirirken yazılar yerine görsellere daha çok önem veriyorlar. Bu nedenle markanızı tanıtan görselleri kullanmalıyız.

*Hedeflemelerinizi yerel bölgelere yapmayı unutmayın. Örneğin; sadece İstanbul da hizmet veriyorsanız, tüm Türkiye’ye reklamlarınızı göstermek sizden hiç hizmet alamayacak kişilerin karşısına çıkmamalısınız.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teklif Alın