Daha etkili SEO Stratejileri İçin İpuçları!

Araştırmalar gösteriyor ki telefonlarında yakınlarındaki bir şeyi arayanların yüzde 76’sı gün içinde bir işletmeyi ziyaret ediyor ve bu aramaların yüzde 28’i satın alma ile sonuçlanıyor.

İşletmenizi online listelere ekleyin

Google, pazar payının yüzde 92’siyle  dünya çapında en popüler arama motoru. Bu nedenle işletmenizin “Google Benim İşletmem” kaydını yaptırmanız çok önemli. İnternette daha görünür olmaya yardımcı olan Yelp veya TripAdvisor gibi diğer online işletme rehberleri de kullanılabilir. Profil sayfalarınızda, işletme kategorisi, web sitesi URL’si, konumunuzun adresi, iletişim numarası ve çalışma saatleri, yüksek kaliteli fotoğraflar ve şirket logonuz gibi işletmeniz hakkında ayrıntı sunmaya çalışın. Böylelikle bu sunduğunuz bir ürün veya hizmeti arayan birinin, tüm ilgili bilgilerle birlikte işletmenizi haritada daha kolay bulmasını sağlamaya yardımcı olur.

Yerel aramalar için web sitenizi optimize edin 

Öncelikle, iletişim bilgilerinin kolay bulunabilir olması çok önemli. Web sitesinde adınızı, telefon numaranızı ve adresinizi içeren bir iletişim sayfasının yanı sıra e-posta yoluyla iletişime geçmek isteyenler için bir iletişim formu oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, tüm bu bilgilerin, özellikle adresinizin Google Benim İşletmem profilinizdekilerle eşleştiğinden emin olmalısınız. Ardından, yerel anahtar kelimeleri göz önünde bulundurarak web sitenizin içeriğini oluşturun. Örneğin, Kadıköy’de yemek hizmeti veriyorsanız, anahtar kelimeleriniz “Kadıköy’de yemek” ile “yemek”, “Kadıköy’de nerede yemek yenir” gibi varyasyonları ve işletmenizin yerini içermelidir.

Birçok müşteri hareket halindeyken arama yapmak için cep telefonlarını kullandığından, web sitenizin tüm cihazlarda iyi çalıştığından ve göründüğünden emin olun.

Müşteri incelemelerini ve yorumlarını ekleyin

Müşteri incelemeleri, işletmeniz için güvenilirlik sağlar ve SEO için olmazsa olmazdır. Memnun müşterilerinizin işletmeniz ile ilgili yaptıkları yorumları web sitenizin yanı sıra online profil listelerinize ve işletme rehberlerine de eklediğinizden emin olun. Çünkü müşteriler için o işletme için yapılan yorumlar çok önemlidir. O yorumları göz önüne alarak müşteriler gelir veya gelmez.

Bu yazımızda SEO Stratejeleri için 3 İpuçlarından bahsettik. Diğer yazılarımızdan haberdar olmak için bizi takip edin.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Alın