Performans Pazarlama Ajansı

Performans Pazarlaması Nedir?

Dijital kanallarda yürütülen reklamların olabilecek tüm pazarlama tekniklerini optimize ederek daha performanslı hale getirilmesine performans pazarlaması denir. Geleneksel pazarlamaya göre çok daha kolay ve detaylı ölçümlenenebilir olmasından dolayı dinamiktir bir yapıya sahiptir Performans pazarlaması. Arama motoru ve Sosyal medya reklamları başta olmak üzere dijital reklamlara ayrılan bütçenin en iyi şekilde yönetildikten sonra geri dönüş oranlarının artırılmasında büyük önem taşır.

İyi yada kötü her dijital kampanyanın bir performansı vardır. Bir performans varsa bunun ölçümlenmesi ve optimize edilmesi gerekir. Bütün metriklere hakim olup bu metrikleri markanın hedefine göre analiz etmek önem taşır. Bu metrikler üzerinden sonuçları daha da iyileştirmek için verilere bakılır ve analiz edilir. Ardından en optimal reklam stratejisi uygulanarak hedef kitleye yönelik reklam verilir ve markanın büyüme, gelir oranı arttırılır.

Performan Pazarlama Süreçleri Nasıl İlerliyor ?

Performans pazarlama sürecinde öncelikle markanızın amacı ve hedefi göz önünde bulundurularak planlama süreci yürütülür. Bu planlama sürecinde sektörünüzde ürünün veya hizmetin hangi platformlarda reklamlandırılması gerektiği (Google Ads, Meta – Facebook Ads ve diğer sosyal medya reklamları) belirlenir. Bu doğrultuda dijital pazarlama süreci için hedef kitle analizleri yapılır.

Ajansımızı şirketinizin bir ortağı gibi düşünerek birlikte çözümler üretip düzenli toplantılarla bu süreci olabildiğince birlikte ilerletiyoruz.

Performans Pazarlamada DPE Dijital Olarak Neler Yaparız?

Belirlediğimiz hedef kitleler ve reklam alanlarından sonra bütçe planlamasını sizlerle birlikte profesyonel bir şekilde planlıyoruz. Şirketinizin hedeflediği en düşük maliyetle en yüksek ve olası geliri elde etmek için bir bütçe planlaması yapıyoruz.

Yapılan planlamalardan sonra rekam verilecek alanlara profesyonel olarak sizin için optimize edip hazırladığımız metin veya görüntülü reklam türlerini uyguluyoruz. Yapılan her uygulamalardan sonra dijital kampanyaların performansını ölçüp daha iyi hale getirebileceğimiz noktaları optimize ederek, büyüme oranlarını artırmaya odaklanıyoruz.

Profesyonel raporlama sistemlerimiz ile şeffaf bir şekilde düzenli olarak verilen reklamların harcamalarını, kanal bazlı geri dönüş oranlarını, hedef kitle analizleri ve markanızın hedefi doğrultusunda diğer verileri sizlere sunuyoruz. Markanız için verdiğimiz özveri ve değeri her adımda takip ederek görebiliyorsunuz. 

Sık Sorulan Sorular

Yapılacak pazarlama büyüklüğüne ve istenilen işe göre belirlenir, bu konuda sabit bir fiyat olmamakla beraber, iş yükü ve danışmanlık hizmetine göre değişkenlik göstermektedir.

Bütçe farketmeksizin, düşük bütçeli müşterilerimize en uygun google ads ve facebook ads’tir. Düşük maliyette’de maksimum performans kazandırabileceğimiz şekilde optimizasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Her geçen gün markaların dijitalde olan ihtiyaçları hızla artmaya devam etmektedir. Bu durum markaların iş hacimlerini ve çalışma alanlarını daha dinamik konuma getirme isteği doğuruyor.  Bizler standart yöntemlerin aksine, her markanın ihtiyacına yönelik özel bir yaklaşımla ilerlemeye öncelik veriyoruz.