Keşfet

Dijital Pazarlama ile Markanızı Geliştirin

Dijital pazarlama ajansınız olarak sizlerin dijital stratejilerini baştan sona dizayn ederek; minimum harcama ile maksimum verimi almanızı sağlıyoruz. 

Dijital Pazarlama Ajansı Hizmetleri

Adwords Danışmanlığı

Google Adwords danışmanlığı, internet reklamcılığı danışmanlık servisidir. Adwords stratejilerinin belirlenmesi hesabınızın kontrolü, hesabınızı nasıl yönetmeniz gerektiği hakkında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Google Reklam Hizmetleri

Bu platformu kullanarak dolaylı yönden kendi reklamınızı yapabilir ve müşterilerinizi kendinize çekebilirsiniz. Hedeflediğiniz müşteri kitlesine ulaşmanıza yardımcı olacak bir hizmet var ise o da Google Adwords hizmetidir.

Mobil & APP Pazarlama

Aplikasyon indirme ve aplikasyon açtırma kampanyaları yapılır. Bunun dışında App'i indirmiş ama kullanmayan kullanıcıları harekete geçirecek kampanyalar yapılmaktadır. Bu nokta da özel çalışmalar yapılabilmektedir.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama danışmanlığı verilirken dijital pazarlama araçlarının firmaya uyumlu bir biçimde özelleştirilmesi ve ihtiyaçlara göre çalışılması gerekmektedir.

Dijital Medya Satın Alma

Firmanız adına hedef kitlenizin bulunduğu internet mecralarında size özel görsel ve kreatif çalışmalarla reklamların çıkılmasını sağlıyoruz.

Stratejik Planlama Çalışmaları

Stratejik planlama, işletmelerin tüm süreçlerini kapsayan önemli bir kavramdır. Online itibar kazanmak ve Hedef kitlenizi arttırma yönünde çalışmalar yapılabilmektedir.

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ajansınız olarak sizlerin dijital stratejilerini baştan sona dizayn ederek; minimum harcama ile maksimum verimi almanızı sağlıyoruz. Şirket ihtiyaçlarınızı analiz edip size özel bir yol haritası oluşturuyoruz.

Dijital Pazarlama için ortak belirlediğimiz hedefi (ROI, CPA, ROAS) tutturmak için birlikte çalışıyoruz. %100 ölçülebilir rapor ile bizim ile çalışmanın artılarını sizlere gösteriyoruz.

Neden Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmalıyım?

 • Her işte olduğu gibi dijital pazarlamada uzmanlık gerektiren bir iş koludur. Hem iş ortakları hem de iş bilgisi nedeniyle bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmak çoğu zaman firmalara avantaj sağlamaktadır. Bir firmanın Dijital Pazarlama ajansı ile çalışmasının başlıca nedeni ise bu kanalların para harcanan kanallar olmasıdır. Dijital Pazarlama ajansı ise size paranızı daha doğru harcayarak yatırımları doğru yönetmenizi ve gelirlerinizi arttırmanızı sağlar.

Dijital Pazarlama Kanalları Nelerdir?

-Google Adwords(Google Ads)

-Remarketing

-SEO

-E-Mail Marketing

-Dijital Medya Planlama

-Google Analytics ve Diğer Ölçümlemeler

-Sosyal Medya Reklamları

-Teknik Kurulumlar ve Hesapların Kontrolü

-Data ve Kitle Oluşturma

-Data Analiz

Dijital pazarlama, elektronik ortamda ürün ve hizmetinizi tanıtabileceğiniz, günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih oranı yüksek pazarlama yöntemidir.

İçerik pazarlaması yüksek kaliteli içeriği hedef müşteriyi eğitmek, ilgisini çekmek ve elde etmek için kullanan bir pazarlama tekniğidir.

Facebook ve Instagram’ın bize sunmuş olduğu reklamlardır. Belirli bir bütçe karşılığında, hedeflenen kullanıcılara gösterilen sponsorlu gönderi çalışmalarıdır.

Dijital pazarlama ajansı daha önce birçok firma ile çalıştığı için konu hakkında deneyim sahibidir. Bu sayede daha az hata yapabilir, daha fazla gelir ya da marka bilinirliği elde edebilirsiniz. 

Bir dijital pazarlama ajansı firmanın dijital platformlarındaki her şeyini yönetmekle yükümlüdür. 

PPC; İnternette varlık gösteren işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan en önemli online pazarlama kanallarından birisidir. Dijital pazarlama ajansları PPC reklamcılığı hizmeti sunmaktadır.

Metin veya görselden oluşan ve ziyaretçilerin, müşterilerin veya potansiyel müşterilerin harekete geçmesini sağlayan mesajlardır

Referanslarımız

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama birçok dijital pazarlama disiplininin içinde bulunduran, bulunduğumuz dönemde her marka için yapılması gereken elzem bir pazarlama yöntemidir.

Dijital Pazarlamanın başlıca unsurları;

 • Arama Moturu Pazarlaması (Search Engine Marketing)
 • Sosyal Medya Reklamcılığını (Social Media Marketing)
 • Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimizasyonu yani SEO)
 • Görsel İnternet Reklamcılık (Display Reklamlar)
 • Yeniden Pazarlama (Remarketing veya Retargeting)
 • Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)
 • Influencer Marketing
 • Mobil Reklamcılık veya Uygulama Aplikasyon Reklamları
 • E-mail ve Sms Pazarlaması olarak başlıca ayırabiliriz.

Dijital Pazarlamayı anlatmadan önce pazarlamanın tarihsel gelişimini ve geleneksel pazarlama ile dijital pazarlama arasındaki farklara bakmak gerekmektedir. Bunun dışında dijital pazarlama faaliyetlerini de kendi arasında ikiye bölmekte fayda vardır. Bunlar;

 • Performans Pazarlaması (Performance Marketing)
 • Marka Reklamları ve Pazarlaması (Branding)

Olarak iki ana kategoride değerlendirilmelidir. Bu ayrımı yapmamızın ana sebebi ise bu iki modelin farklı sonuçlarının farklı değerlendirilmesi ihtiyacıdır. Bu iki dijital pazarlama yönteminin sonuç alma ve başarı kriterleri birbirinden ayrılmaktadır. Yukarıda bahsedilen yöntemler bu iki ana başlık içerisinde gruplanabilir.

Markaların çeşitli hedefleri için farklı dijital pazarlama yöntemleri ve stratejileri kullanılmalıdır. Burada önemli olan yapılan yatırımın geri dönüşünü(roi) bütünsel olarak düşünebilmekte yatar.

Ölçümleme

Dijital pazarlama ve geleneksel pazarlamayı birbirinden ayıran en büyük özellik ölçümlemedir. Geleneksel Pazarlama ile ilgili yaptığınız yatırımlar ya hiçbir şekilde ölçülemez ya da sınırlı bir şekilde ölçümlenir. Bunun yanı sıra dijital pazarlama faaliyetlerinizi gerçek anlamda ölçümleyebilir ve harcadığınız her bir kuruşun neye yaradığını, nereye gittiğini veyahut yaptığınız hangi reklamın daha etkili olduğunu basit yöntemlerle ölçebilirsiniz. Bu durum dijital pazarlama harcamalarınızın size nasıl geri döndüğünü gösterdiğinden elinizde ölçülebilir bir metrik bırakır. Yaptığınız yatırımın size geri dönüşünü hesaplayabilir, her bir hedef ulaşmak için kaç para harcadığınızı (Cost Per Action) yani Edinme Başı Maliyet ölçebilir ve yatırımlarını buna göre yönlendirebilirsiniz. Bunun dışında reklam kanalları, reklam grubu hatta anahtar kelime bazında bile bu ölçümlemeyi yapabilirsiniz.

İnternet ekosistemi ve dijital pazarlama çok geniş bir yelpaze. İnternet yatırımlarınızı kullanıcının her hareketini ve satın alma hikayesini ölçerek çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Müşterileriniz size ilk kez nerede ve hangi kanalda dokundu? Bu müşteriler sonrasında sizi nasıl ziyaret etti ve satın alma aşamasından hemen önceki adımda hangi dijital pazarlama kanalından sitenize geldi? Gibi çok detaylı sorulara dijital pazarlamanın ölçümleme kanallarıyla cevap bulabilirsiniz.